oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Knihu o rozhodčích řízeních pokřtily významné osobnosti

publikováno: 21.03.2019

Hned dva prezidenti, prezident Hospodářské komory ČR Ing. Vladimír Dlouhý a prezident Agrární komory ČR Ing. Zdeněk Jandejsek, pokřtili společně s předsedkyní Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR prof. JUDr. Marií Karfíkovou, CSc., novou knihu Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk „Vnitrostátní a mezinárodní rozhodčí řízení před Rozhodčím soudem při HK ČR a AK ČR“.

Jak uvedla ve svém vystoupení profesorka Karfíková, kniha s podtitulem „Rozhodčí soud sedmdesátníkem“ je „dárkem“ k sedmdesátému výročí vzniku Rozhodčího soudu, který byl založen 27. května 1949 a je jedním z nejstarších existujících rozhodčích soudů na světě. 

Autorem knihy věnované problematice vnitrostátního i mezinárodního rozhodování majetkových sporů v rozhodčím řízení je prof. JUDr. Květoslav Růžička, CSc., pedagog na katedře obchodního práva PF UK, který v nich jistě zúročil své pětatřicetileté zkušenosti z praxe rozhodce Rozhodčího soudu.  Ke spolupráci na knize si navíc přizval mladou kolegyni ze sousední katedry občanského práva na pražské právnické fakultě JUDr. Ditu Frintovou, Ph.D. 

Křest knihy proběhl dne 12. 3. 2019 v příjemných, ale zájemci zcela zaplněných prostorách Literární kavárny v budově pražské právnické fakulty. Zájemci si knihu mohou objednat ZDE. 

Na snímku při slavnostním přípitku na úspěch knihy (zprava) - šéfredaktorka nakladatelství Jana Čeryová, Ing Zdeněk Jandejsek, profesorka Marie Karfíková, Ing. Vladimír Dlouhý, doktorka Dita Frintová, profesor Květoslav Růžička a nakladatel Aleš Čeněk.

 

(ivac)