oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Kárný senát NSS rozhodl, že soudce Tichý není způsobilý soudit

publikováno: 09.01.2019

Soudce Jan Tichý není nadále způsobilý vykonávat svou funkci, po dnešku skončí. Rozhodl tak kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS).

Tichý má psychické problémy, sám odstoupit nechtěl. Předseda kárného senátu Karel Šimka zdůraznil, že soudcovská práce je výsada a velká odpovědnost, na soudce je proto nutné klást "nekonečně vyšší nároky než na běžného zaměstnance".

Kárný senát si objednal znalecký posudek hodnotící psychický stav Tichého. Podle posudku trpí schizotypní poruchou. Několikrát do roka se stahuje do ústraní a věnuje se úvahám o alternativní historii. Když ataka udeří, není schopen se soustředit na práci, bere si nemocenskou či dovolenou. I soudce podle Šimky může být nemocný, nicméně Tichého stav je natolik vážný, že jej nelze skloubit s nároky justice.

Šestačtyřicetiletý Tichý působil na civilním úseku Okresního soudu v Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK