oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

JUDr. Martin Šolc generálním tajemníkem International Bar Association

autor: redakce
publikováno: 31.10.2012

Generálním tajemníkem International Bar Association (IBA – Mezinárodní advokátní komora), profesní organizace sdružující více než 200 advokátních komor a přes 45 tisíc jednotlivých advokátů z celého světa, se od ledna 2013 na dva roky stane významný pražský advokát a expředseda České advokátní komory JUDr. Martin Šolc.

Volba generálního tajemníka se uskutečnila během výroční konference IBA, která se konala od 30. září do 5. října 2012 v irském Dublinu a zúčastnilo se jí několik tisíc právníků.

Funkce generálního tajemníka je po prezidentovi a viceprezidentovi organizace nejvýznamnější pozicí v IBA. Pravidlem je, že ti, kdo ji zastávají, obvykle v následujících letech stanou v samotném čele IBA.

JUDr. Martin Šolc již v rámci IBA zastával řadu funkcí; v letech 2007 – 2008 například předsedal jedné ze dvou divizí IBA, tzv. Public and Professional Interest Division, spolupředsedal i Institutu lidských práv (2009 – 2010).

Upřímně doktoru Šolcovi gratulujeme!

Vedení ČAK

 

Rozhovor s novým generálním tajemníkem IBA JUDr. Martinem Šolcem přinese BA č. 12/2012.