oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Jaká je budoucnost prohlídek advokátů u soudů?

publikováno: 15.08.2018

Předsedové krajských a nejvyšších soudů řešili na první společné schůzce s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem také téma bezpečnostních prohlídek advokátů při vstupu do soudních budov.

Na pořadu jednání byla možná zákonná úprava prohlídek advokátů při vstupu do soudních budov. Česká advokátní komora dlouhodobě bojuje za to, aby advokáti nemuseli být podrobováni prohlídkám, kdy se musí zouvat nebo odepínat pásek u kalhot. Podle ČAK je to ponižující, a to zejména v situaci, kdy státní zástupci prohlídky podstupovat nemusí. 

Současný stav je nejednotný, protože některé soudy od prohlídek upustily, jiné je provádějí.  Někteří předsedové soudů se dokonce podivovali nad tím, že prohlídky advokátům vadí vzhledem k agendě, která je na soudech projednávána. Na těchto soudech se tedy zřejmě advokáti budou muset podrobovat bezpečnostním prohlídkám i nadále.                                                                                                               

(Zdroj: čtk, MSp - red)