oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

IBA oslaví své 70. výročí založení na konferenci v Sydney

publikováno: 12.06.2017

Mezinárodní advokátní komora (IBA) pořádá ve dnech 8. – 13. října 2017 v australském Sydney svoji výroční konferenci u příležitosti významného jubilea, letošního 70. výročí založení.

IBA je největší světovou organizací sdružující přes 80000 individuálních členů a 190 advokátních komor, včetně České advokátní komory (ČAK), z více než 160 zemí světa. V čele IBA stojí od letoška po dobu dvou let JUDr. Martin Šolc, bývalý předseda, místopředseda a dlouholetý člen představenstva ČAK. Pro Českou republiku i ČAK je to velká čest, protože jde o historicky prvního zástupce advokacie ze země střední a východní Evropy.  

Mezi základní cíle IBA patří prosazovat a umožňovat výměnu informací mezi profesními organizacemi právníků na celém světě, podporovat nezávislost justice a právo advokátů na to, aby mohli svoji profesi vykonávat bez jakéhokoliv ovlivňování ze strany státu a prosazovat dodržování lidských práv. 

 

Více informací o výroční konferenci IBA včetně registrace naleznete ZDE.