oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Fotbalistky USA na MDŽ zažalovaly národní svaz kvůli diskriminaci

publikováno: 10.03.2019

Americké mistryně světa zažalovaly národní fotbalovou federaci kvůli nerovným podmínkám. Hráčky svazu vyčítají, že od něj dostávají méně peněz než muži a mají horší podmínky na přípravu, při cestování i zápasech. Žalobu podaly na Mezinárodní den žen u soudu v Los Angeles. Požadují narovnání podmínek a odškodné za dosavadní praxi.

Fotbalistky si stěžují, že jsou na tom finančně stále hůře než muži, přestože dosahují výrazně lepších výsledků. "Je to ostuda, že pořád musíme bojovat o takové zacházení, které by odpovídalo našim výsledkům a našemu přínosu," uvedla dvojnásobná olympijská vítězka a kapitánka týmu Carli Lloydová.

Američanky ovládly v roce 2015 světový šampionát potřetí v historii. Finále s Japonskem, hrané ve Vancouveru, vidělo v USA v televizi zhruba 23 milionů diváků, což byla rekordní sledovanost fotbalového zápasu v zemi. Za tři měsíce budou titul obhajovat na turnaji ve Francii.

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay