oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Evropský vyhledávač advokátů

publikováno: 07.12.2016

Česká advokátní komora se připojila v roce 2010 jako jedna z prvních evropských advokátních komor k pilotnímu projektu Rady evropských advokátních komor (CCBE) s názvem Find a Lawyer a umožnila tak propojení seznamu českých advokátů zpravovaného ČAK s portálem e-justice a evropským vyhledávačem. Odkaz na evropský vyhledávač naleznete nově na úvodní webové stránce České advokátní komory v liště vlevo nahoře.

Tento odkaz byl na hlavní stránku umístěn u příležitosti Evropského dne advokátů (10. prosince), jehož letošní ročník byl zaměřen na téma „přístup ke spravedlnosti“. Zásadním pro přístup ke spravedlnosti je totiž i informovanost občanů a kolegů advokátů o tom, jak vhodného advokáta nalézt. Tento vyhledávač je tak důležitým nástrojem pro zajištění tohoto práva v přeshraničních řízeních.

Jde o rychlý vyhledávač, dostupný ve 23 evropských jazycích (včetně českého jazyka), pomocí něhož lze nalézt advokáta v 21 členských zemích Evropské unie, který sídlí ve vámi požadovaném městě, je expertem v určité právní oblasti, či hovoří vaším jazykem. Za správnost údajů je zodpovědná příslušná národní advokátní komora.

Vyhledávání není nikterak složité, postačí zadat požadovanou zemi, do následující tabulky pak jazyk, právní specializaci či PSČ.

V případě dotazů se můžete obracet na odbor mezinárodních vztahů ČAK, e-mail: international@cak.cz.

Odbor mezinárodních vztahů ČAK