oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

ESLP vydal v češtině video návod, jak podat správně stížnost ve Štrasburku

publikováno: 18.11.2015

Právním profesionálům, soudcům, advokátům, ale také občanské společnosti je určeno instruktážní video o tom, jak podat správně stížnost u Evropského soudu pro lidská práva, aby byla shledána přijatelnou. Podle úvodních slov videa ESLP 90% stížností odmítá.

Patnáctiminutové video, které vydal Evropský soud pro lidská práva, proto poskytuje přehled kritérií, která musí stížnost splňovat, aby byla Soudem přijata. Video bylo Soudem otitulkováno v češtině a dalších třinácti jazycích včetně méně frekventovaných jazyků jako arménština nebo chorvatština. Cílem je docílit lepšího porozumění aplikace standardů Úmluvy o lidských právech a základních svobodách.

K českému návodu, jak podat stížnost u Evropského soudu pro lidská práva vede cesta přes http://www.coe.int/help nebo https://www.youtube.com/user/EuropeanCourt nebo přímo ZDE.

Zdroj: Česká justice, youtube.com