oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Domovní prohlídky trojí perspektivou: Odborný seminář vybídl k diskuzi napříč profesemi

publikováno: 31.03.2016

Kroměříž 30. března 2016 – O potížích spojených s domovními prohlídkami a prohlídkami jiných prostor diskutovali státní zástupci společně se soudci a advokáty během dvoudenního semináře v Justiční akademii v Kroměříži. Důležitý nástroj trestního řízení s sebou přináší řadu aplikačních problémů i nejasností. Jak provést prohlídku co nejefektivněji a nejúčelněji a zároveň dodržet zákon a chránit práva všech dotčených – otázka, na kterou během panelových diskuzí hledali odpověď zástupci všech právnických profesí, které se na trestním procesu podílejí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Místopředseda Ústavního soudu Jaroslav Fenyk a soudkyně Nejvyššího soudu Věra Kůrková přiblížili ústavněprávní a další zákonné mantinely, které institutu domovní prohlídky vymezilo dosavadní soudní rozhodování. Samostatnou kapitolou bylo téma prohlídky v prostorách, kde advokát vykonává advokacii.


 

 

 

 

 

 

 


Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v rozhovoru s předsedou ČAK Martinem Vychopněm.

Komplikace v praxi přináší také technologický vývoj, kdy listinné dokumenty nahrazují stále častěji informace v elektronické podobě uschované v počítačích, paměťových médiích a úložištích.  Hledání dat, která mohou sloužit jako důkaz trestné činnosti, je mnohem náročnější a vyžaduje spolupráci se znalci. Proto se část semináře týkala například i vysvětlení technologické povahy tzv. cloudů.


Mgr. Petr Malý
tiskový mluvčí
Nejvyšší státní zastupitelství
 

Foto: Petr Malý