oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Delegace ČAK jednala s Law Society of Hong Kong

publikováno: 31.10.2016

Delegace Law Society of Hong Kong, tvořena jejím bývalým předsedou panem Stephenem Hungem a viceprezidentkou paní Melissou Pang, se dne 24. října 2016 sešla v sídle ČAK v Praze na jednání s předsedou České advokátní komory JUDr. Martinem Vychopněm, a místopředsedy ČAK JUDr. Antonínem Mokrým a JUDr. Petrem Poledníkem.

Jak pro Law Society of Hong Kong, tak pro Českou advokátní komoru se nejednalo o první společnou schůzku. Již v roce 2008 bylo společně podepsáno Memorandum o porozumění, na jehož základě je podporována výměna informací mezi advokáty v České republice a Hong Kongu. Společná platforma umožňuje advokátům lepší přístup ke společným zdrojům, vzájemně výhodných pro profesní vztahy. 

Hlavními tématy jednání delegace z Hong Kongu a vedení ČAK bylo především pozvání na výroční konferenci, kterou pořádá Law Society of Hong Kong dne 13. května 2017 u příležitosti 110. výročí jejího založení a kde by měla zaznít témata, která zajímají advokáty napříč celým světem. Dále se hovořilo o možnostech prohloubení vzájemné spolupráce a možnostech využití nového portálu, který kolegové z Hong Kongu připravují.  

  

JUDr. Hana Rýdlová

Foto: Barbora Petráčková