oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

ČAK diskutovala s profesními komorami o plánu legislativních prací na rok 2017

publikováno: 14.11.2016

V pondělí 14. listopadu 2016 proběhlo v budově Úřadu vlády ČR setkání zástupců profesních komor zřizovaných ze zákona s ministrem a současně předsedou Legislativní rady vlády Jiřím Dienstbierem. Jednalo se o třetí takové setkání v letošním roce. Za Českou advokátní komoru se jednání zúčastnil její předseda JUDr. Martin Vychopeň.

Hlavním tématem setkání byl plán legislativních prací vlády na rok 2017. Zástupci profesních komor ale opět také diskutovali o možnostech, jak se zapojovat do legislativního procesu. Prostřednictvím ministra Dienstbiera požádali další členy vlády, aby se mohli účastnit připomínkových řízení k legislativním návrhům resortům, ke kterým gesčně nepřísluší, ale jejich návrhy se činnosti komor svým obsahem přesto týkají.    

Diskutovalo se dále o kompetencích profesních komor zřízených zákonem. Představitelé komor upozorňovali zejména na skutečnost, že evidují časté případy, kdy neodborníci na vykonávají práci bez povolení. 

Jednání se zúčastnilo 11 profesních komor zřízených zákonem: Česká advokátní komora; Česká komora architektů; Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě; Česká lékařská komory; Česká stomatologická komora; Exekutorská komora; Komora auditorů ČR; Komora daňových poradců ČR; Komora patentových zástupců ČR; Komora veterinárních lékařů ČR; Notářská komora. 

 

JUDr. Hana Rýdlová

Foto Úřad vlády ČR