oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Advokátní stáž v Německu

publikováno: 21.01.2016

Bonn, 22.8. - 1. 10. 2016

Německá nadace pro mezinárodněprávní spolupráci (die Deutsche Stiftung für internationale rechtliche Zusammenarbeit e.V.) pořádá společně s Německou spolkovou advokátní komorou (Bundesrechtsanwaltskammer) a Německým advokátním spolkem (der Deutsche Anwaltverein) ve dnech 22. 8. až 1. 10. 2016 stáž pro mladší advokáty/advokátky. Čechům je nabízeno 1 místo. Cílem projektu je získání, resp. prohloubení si základních znalostí o německém právu a seznámení se s chodem německých advokátních kanceláří. 

Harmonogram stáže:

22. 8. 2016 příjezd do Königswinteru u Bonnu

23. – 31. 8. 2016 úvodní seminář v Königswinteru u Bonnu (německé a evropské občanské a obchodní právo)

1. – 28. 9. 2016 odborná praxe v advokátní kanceláři (o umístění uchazeče rozhodne Nadace, kandidáti si však mohou sami navrhnout advokátní kancelář v Německu, která by je byla ochotna na praxi přijmout)

29. – 30. 9. 2016 závěrečný seminář – vyhodnocení

1. 10. 2016 odjezd 

Pořadatelé zajišťují a hradí:

- ubytování po dobu seminářů v Königswinteru

- jízdné z Königswinteru do místa praxe a zpět

- ubytování po dobu výkonu stáže

- stipendium ve výši 550 €

- pojištění pro případ nutných lékařských výloh.

Náklady na cestu do Bonnu a zpět si hradí účastníci sami. 

Kdo se může přihlásit?

Advokáti/advokátky do 35 let věku praktikující občanské a obchodní právo, kteří mají velmi dobrou znalost německého jazyka, včetně německé právnické terminologie (na žádost organizátora složí kandidáti test z německého jazyka). Stáž je určena přednostně pro advokáty/advokátky, kteří již advokacii provozují. Hlásit se však mohou i advokátní koncipienti/koncipientky, kteří/které jsou v posledním ročníku své koncipientské praxe a splňují věkové a znalostní podmínky.

Tato stáž není určena advokátům/advokátkám či advokátním koncipientům/koncipientkám, kteří/které pracují pro německou advokátní kancelář (např. pobočku německé advokátní kanceláře v ČR).

Při výběru kandidátů budou upřednostněni ti, kdo ještě studijní nebo studijně pracovní stáž zaměřenou na získání znalostí německého práva neabsolvovali.

V případě Vašeho zájmu o stáž zašlete strukturovaný životopis a stručný motivační dopis, vše v německém jazyce, poštou nebo e-mailem na odbor mezinárodních vztahů České advokátní komory, Národní tř. 16, 110 00 Praha 1, k rukám paní Kateřiny Lindner (e-mail: lindner@cak.cz). V životopise prosím uveďte i Vaše aktuální kontaktní údaje, včetně telefonu a e-mailu. 

Uzávěrka přihlášek: 31. ledna 2016

Výběrové řízení proběhne 9. února 2016