oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Z české advokacie

Výzva advokátní veřejnosti: Diskutujme o podobě poskytování právních služeb online

publikováno: 22.11.2018

Odborná sekce ČAK pro právo IT a GDPR zpracovala návrh výkladového stanoviska ČAK k poskytování právních služeb online a předložila jej k posouzení, projednání a schválení představenstvu ČAK. Protože se odborná sekce ani představenstvo nedomnívají, že mají patent na rozum, dovolují si požádat každého z kolegů, který by chtěl materiálu cokoliv vytknout, navrhnout opravu či jej doplnit, aby tak učinil do 31. prosince 2018 na e-mailovou adresu: maisner@martin-maisner.com. Každá připomínka bude vzata v úvahu.

Náměstek ministra spravedlnosti ocenil práci Bezplatné insolvenční poradny na jihu Čech

publikováno: 21.11.2018

Poděkování za užitečnou a pro společnost prospěšnou práci si od náměstka ministra spravedlnosti Michala Fraňka vyslechli zakladatelé Bezplatné insolvenční poradny v Českých Budějovicích.

Bulletin advokacie č. 11 se pro Vás právě tiskne

publikováno: 09.11.2018

Setkání, které inspiruje…

publikováno: 08.11.2018

Tak pojmenovali pořadatelé Diskusní klub Lidových novin, který je pravidelným neformálním setkáním předních zástupců justice s významnými právníky z řad advokátů, notářů a jiných právnických profesí. Ten poslední se konal 7. listopadu večer v hotelu Augustine v Praze 1 a jeho hlavním hostem byl JUDr. Vladimír Jirousek, předseda České advokátní komory.

Stáž v Německu byla „na jedničku“

autor: Mgr. Blanka Vlachová
publikováno: 07.11.2018

O možnosti přihlásit se na pětitýdenní pobyt v Německu jsem se dozvěděla prakticky náhodou, krátce před vypršením lhůty k podávání přihlášek prostřednictvím internetových stránek České advokátní komory. Po prvotním podání písemné přihlášky jsem byla pozvána k osobnímu pohovoru probíhajícímu v němčině, na základě něhož mi byla dána možnost účastnit se tohoto programu jako zástupce za Českou republiku.

Vítězové ankety Právnická firma roku 2018 převzali ceny

publikováno: 06.11.2018

Společnost EPRAVO.CZ vyhlásila již jedenáctý ročník firemního žebříčku Právnická firma roku. Záštitu nad letošním ročníkem převzalo Ministerstvo spravedlnosti ČR, nad galavečerem pak již tradičně Česká advokátní komora.

Pozvánka na Vánoční tenisový turnaj slovenské a české advokacie

publikováno: 05.11.2018

Krátké zprávy z představenstva

publikováno: 02.11.2018

Ve dnech 15. a 16. října 2018 se v pražském sídle České advokátní komory konala 12. schůze představenstva ČAK. Nejzajímavější projednávaná témata krátce charakterizuje místopředseda ČAK Mgr. Robert Němec, LL.M.: