>
oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Evropské mezinárodní právo soukromé a procesní

Termín

26.03.2013 09:00 - 26.03.2013 12:00

Místo

Kleinův palác, Brno, nám. Svobody 84/15

Lektoři

Trávníčková Simona, JUDr.

Obsah

Seminář je zaměřen na problematiku právní úpravy mezinárodního práva soukromého a procesního v komunitárním právu. Cílem semináře je poskytnout účastníkům základní přehled v této rychle se rozvíjející oblasti a praktický návod, jak se v této problematice orientovat. V současné době existuje v evropském justičním prostoru řada přímo použitelných nařízení, která jsou zaměřena na urychlování civilního procesu v rámci členských států a na unifikaci kolizních norem. Seminář se bude věnovat rozboru v současnosti platných nařízení (tzv. Nařízení Řím I, nařízení Řím II, nařízení o výživném, nařízení Brusel I., nařízení Brusel II, nařízení o evropském platebním rozkazu, nařízení o evropském řízení o drobných pohledávkách, nařízení o nesporných pohledávkách), a to především jejich aplikačním rozsahu, základnímu obsahu a praktické použitelnosti.

Informace

Seminář je započitatelný za jeden polodenní seminář volitelný.