oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Mezinárodní seminář o odporovatelnosti na půdě ČAK

publikováno: 30.11.2018

Centrum právní komparatistiky Právnické fakulty UK v Praze ve spolupráci s Českou advokátní komorou uspořádaly dne 29. listopadu 2018 v pražském paláci Dunaj hvězdně obsazený mezinárodní seminář na téma „Základní otázky odporovatelnosti podle občanského zákoníku a v insolvenčním řízení“.

Konference Soukromé právo 2018 vyzvala k diskusi o novém procesu

publikováno: 30.11.2018

O nové podobě civilního procesu konstruktivně diskutujme! Nevytvářejme tábory kritiků a odpůrců na straně jedné a obhájců na straně druhé. Tudy cesta nevede. Musíme společně najít cestu k modernímu procesnímu předpisu pro 21. století! Tento závěr si odnášejí účastníci z konference Soukromé právo 2018, kterou včera, 29. listopadu 2018 uspořádala Česká advokátní komora, redakce Bulletinu advokacie, a vydavatelství EPRAVO.CZ, v pražském Kongresovém centru. Byla to letos po ostravské a brněnské konferenci již třetí akce tohoto formátu a přítomnost více jak 300 advokátek a advokátů, jakož i zástupců širší právnické veřejnosti jen potvrdila zájem o taková setkání a jejich smysl.

Vedení ČAK jednalo s delegací ústavněprávního výboru Národní rady SR

publikováno: 22.11.2018

Delegace ústavněprávního výboru Národní rady Slovenské republiky, vedená předsedou výboru JUDr. Róbertem Madejem, ze dne 22. listopadu 2018 sešla v sídle ČAK v Praze na jednání s členy představenstva České advokátní komory JUDr. Lenkou Vidovičovou, LL.M., a JUDr. Františkem Smejkalem.

Výzva advokátní veřejnosti: Diskutujme o podobě poskytování právních služeb online

publikováno: 22.11.2018

Odborná sekce ČAK pro právo IT a GDPR zpracovala návrh výkladového stanoviska ČAK k poskytování právních služeb online a předložila jej k posouzení, projednání a schválení představenstvu ČAK. Protože se odborná sekce ani představenstvo nedomnívají, že mají patent na rozum, dovolují si požádat každého z kolegů, který by chtěl materiálu cokoliv vytknout, navrhnout opravu či jej doplnit, aby tak učinil do 31. prosince 2018 na e-mailovou adresu: maisner@martin-maisner.com. Každá připomínka bude vzata v úvahu.

MSp navrhuje vyšší odměny pro pracující odsouzené a vyšší srážky na výživné pro jejich děti

publikováno: 21.11.2018

Ministerstvo spravedlnosti si uvědomuje, jak složitá může být situace v rodinách s dětmi, jejichž rodiče se nachází ve výkonu trestu. Prostřednictvím novel dvou právních předpisů proto chce zlepšit sociální situaci dětí osob ve výkonu trestu a zvýšit odměny pro pracující odsouzené. Oba návrhy jsou nyní v připomínkovém řízení.

Náměstek ministra spravedlnosti ocenil práci Bezplatné insolvenční poradny na jihu Čech

publikováno: 21.11.2018

Poděkování za užitečnou a pro společnost prospěšnou práci si od náměstka ministra spravedlnosti Michala Fraňka vyslechli zakladatelé Bezplatné insolvenční poradny v Českých Budějovicích.

V Senátu se diskutovalo o novém civilním procesu

publikováno: 20.11.2018

Konferenci "Nový civilní proces z pohledu praxe", která se zaměřila na praktické aspekty rekodifikace civilního procesu, uspořádal 20. listopadu 2018 ústavněprávní výbor Senátu Parlamentu ČR ve Valdštejnském paláci v Praze.

Nový předseda NSS sbírá nápady k úpravám soudního řádu správního

publikováno: 20.11.2018

Procesní předpis, na jehož základě pracují správní soudy v Česku, zastaral a potřebuje změny. Nový předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Michal Mazanec proto začal sbírat poznatky a náměty na možné úpravy.