oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte věcný záměr nového civilního řádu soudního?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Digesta – právnickou bibli – lze ode dneška objednávat!

publikováno: 28.06.2018

Jednu z nejvýznamnějších knih světa - Digesta, základní kámen všech západních právních systémů vydal tým z Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se stylovým tradičním designem a s maximálním důrazem na kvalitu.

Dny evropského práva se poprvé uskutečnily v Praze

publikováno: 27.06.2018

V našem hlavním městě se ve dnech 7. – 8. června 2018 z iniciativy europoslance a předsedy Výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu Pavla Svobody (na snímku vlevo) uskutečnily poprvé Pražské dny evropského práva (www.eulawprague.eu).

Bulletin advokacie se stal znovu držitelem titulu nejlepší právnický časopis

publikováno: 26.06.2018

Ve dnech 14. – 16. června 2018 se uskutečnil již XXVI. ročník Karlovarských právnických dnů. Na slavnostní recepci, která se konala 15. června večer, byly předány již tradiční ceny.

Ministerstvo spravedlnosti má nový web s informacemi pro dlužníky i věřitele

publikováno: 26.06.2018

Jak probíhá exekuční řízení? Jaká jsou práva manžela nebo manželky dlužníka? Jaké má povinnosti věřitel? Jak vůbec předejít pádu do dluhové pasti? Odpovědím na tyto otázky se věnuje nový webový portál Ministerstva spravedlnosti.

Kompletní Digesta je knižní raritou, kterou vydal tým z olomoucké PF

publikováno: 26.06.2018

Digesta seu Pandectae – kniha, která je dopadem na evropskou kulturu srovnatelná s Biblí, přesto je v tištěné podobě prakticky nedostupná. To se rozhodl změnit tým složený ze studentů a akademiků Právnické fakulty Univerzity Palackého. Takzvaná Digesta, nejrozsáhlejší a nejdůležitější pramen poznání římského práva, který hluboce ovlivnil vývoj soukromého práva, nyní vydávají v plném původním znění. První „pracovní“ výtisk o rozsahu 900 stran psaných latinsky a váze přes dva kilogramy už dorazil z tiskárny na fakultu. Jde o historicky první vydání na území celého bývalého Československa.

Právě vychází 6. číslo Bulletinu advokacie

publikováno: 20.06.2018

Vážení čtenáři, možná si také vzpomenete na poslední předprázdninové dny, kdy jsme jako žáci a studenti měli školu nejraději. Známky byly uzavřené a dva měsíce prázdnin před námi. Dnes se stejně, nebo spíš ještě víc těšíme na dovolenou, která většinou nedosahuje ani čtvrtiny prázdnin. A o tom, že uzavřeme všechny pracovní resty a odjedeme s čistým stolem, se většině z nás může jenom zdát… I tak Vám přejeme krásné léto, třeba s některým z článků aktuálního čísla BA.

I nemajetným by měl poskytnout právní pomoc profesionál

publikováno: 19.06.2018

Termín spuštění rozšířené bezplatné právní pomoci se blíží - od 1. července 2018 nabude účinnosti část zákona č. 258/2017 Sb., kterým se mění mj. zákon o advokacii a který zakotvuje nový systém této bezplatné právní pomoci poskytované advokáty na základě určení Českou advokátní komorou (ČAK, Komora).

Němečtí spotřebitelé se nemusejí s firmami soudit jednotlivě

publikováno: 15.06.2018

Němečtí spotřebitelé, kteří se stanou například obětí automobilek manipulujících s emisemi, by se napříště měli snadněji domoci spravedlnosti. Německý parlament totiž schválil návrh zákona, který má zavést vzdálenou obdobu amerických hromadných žalob. Díky nim se spotřebitelé nemusejí s velkými firmami soudit jednotlivě.