oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte věcný záměr nového civilního řádu soudního?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Každý má právo mít svá práva

publikováno: 08.12.2017

Mezinárodně uznávaný Den lidských práv se blíží, celý svět si jej připomene 10. prosince. Pro evropské občany jsou tato práva stanovena v Evropské úmluvě o ochraně lidských práv.

Chcete každý měsíc dostávat News ČAK? Nahlaste Váš aktuální e-mail!

publikováno: 05.12.2017

Upozorňujeme advokátky a advokáty, stejně jako koncipientky i koncipienty, že každou změnu kontaktních údajů (e-mail, telefon, webové stránky) je třeba oznámit matrice ČAK.

Profesní komory vyzývají budoucího premiéra ke schůzce a varují před neúměrným nárůstem administrativy

publikováno: 04.12.2017

Ve středu 29. 11. 2017 proběhlo tradiční každoroční setkání prezidentů profesních komor zřízených zákonem, tedy České advokátní komory, České komory architektů, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, České lékárnické komory, České lékařské komory, České stomatologické komory, Komory patentových zástupců ČR, Komory veterinárních lékařů ČR, Komory auditorů ČR, Komory daňových poradců ČR, Notářské komory ČR a Exekutorské komory ČR.

Paragrafy na lyžích - SKILEX 2018

publikováno: 29.11.2017

Věnujete se právním otázkám, které se týkají lyžařských sportů nebo vysokohorských disciplín? Chtěli byste si vyměnit zkušenosti z oblasti sportovního práva? Pak právě pro vás je určený již 45. Mezinárodní lyžařský kongres pro právníky Skilex 2018, který se v březnu příštího roku uskuteční v České republice, v Peci pod Sněžkou.

JUDr. Antonín Mokrý je novým a prvním českým prezidentem CCBE

publikováno: 24.11.2017

Česká advokátní komora zažívá dnes slavnostní den, její člen představenstva, advokát JUDr. Antonín Mokrý dosáhl významného mezinárodního postupu. Na dnešním plenárním zasedání v Bruselu byl zvolen prezidentem Rady evropských advokátních komor (CCBE). Jde o významný úspěch v rámci celoevropské advokacie a současně uznání a ocenění českého advokátního stavu a aktivit ČAK na mezinárodním poli.

Mladí čeští advokáti absolvovali stáž u německých kolegů

publikováno: 24.11.2017

exkluzivně Během letošního září měli dva mladí advokáti Mgr. Jana Hanslíková a Mgr. Václav Smetana možnost absolvovat třítýdenní stáž v německé advokátní kanceláři. Stáž je součástí programu, který organizuje a zaštiťuje německá nadace nadace Deutsche Stiftung für internationale rechtliche Zusammenarbeit e. V. (IRZ) ve spolupráci s Německou advokátní komorou (Bundesrechtsanwaltskammer).

Konference Soukromé právo – již pošesté v Praze

publikováno: 22.11.2017

Dne 21. listopadu 2017 uspořádala Česká advokátní komora a vydavatelství EPRAVO.CZ pro advokáty a širší právnickou veřejnost odbornou konferenci Soukromé právo, kterou svou záštitou podpořil ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Konference se konala v kongresovém hotelu Clarion Congress Hotel Prague v Praze 9 – Vysočanech.

V Torontu se uskutečnil 61. kongres UIA

autor: JUDr. Martina Doležalová
publikováno: 22.11.2017

Ve dnech 27. - 31. 10.2017 proběhl v kanadském Torontu další pravidelný výroční kongres mezinárodní organizace advokátů UIA. V Kanadě se opakovalo jeho konání po 10 letech.