oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Společné prohlášení USZ a ČAK k zásahům do profesní mlčenlivosti v Polsku

publikováno: 04.10.2018

Unie státních zástupců (USZ) a Česká advokátní komora (ČAK) odsuzují další z částí tzv. polské justiční reformy.

Advokát jako podnikatel

publikováno: 02.10.2018

Saská advokátní komora ve spolupráci s Českou, Slovenskou a Bamberskou advokátní komorou pořádají ve dnech 9. – 10. listopadu 2018 již tradiční ČESKO-SLOVENSKO-NĚMECKÉ ADVOKÁTNÍ FÓRUM. Tentokrát pod názvem „Advokát jako podnikatel“.

Výsledky sportovních soutěží z oslav 100 let české a slovenské advokacie v Luhačovicích

publikováno: 27.09.2018

V rámci oslav v Luhačovicích bylo pro účastníky připraveno na sobotní den mnoho sportovních aktivit, jak kolektivních, tak individuálních. Odehrála se tři mezistátní utkání mezi advokáty z ČR a SR, a to ve fotbalu, volejbalu a basketbalu. Z individuálních sportů se hodnotily výsledky v minigolfu a advokátním běhu. K dispozici byly i tenisové kurty a mnoho účastníků využilo volného programu k procházce po kolonádě nebo k luhačovické přehradě.

Konference ke 100 letům české a slovenské advokacie

publikováno: 25.09.2018

Jak jsme již informovali, koncem minulého týdne se na 400 advokátů z Čech, Slovenska, Ukrajiny a dalších koutů Evropy sjelo na oslavy 100 let české a slovenské advokacie, aby si připomněli nejen výročí vzniku státu v roce 1918, ale i význam své profese při budování nového státu a zamysleli se i nad dalším vývojem advokacie jako takové. Za konferencí, která se konala v samém centru Luhačovic, v Městském domě Elektra v pátek 21. září 2018, se chceme následujícími řádky ohlédnout.

Seminář na téma Dovolání v civilním soudním řízení

publikováno: 25.09.2018

15. ročník konference o dějinách advokacie v Luhačovicích

publikováno: 25.09.2018

Součástí oslav 100 let české a slovenské advokacie byl i patnáctý ročník konference o dějinách advokacie, který se konal 21. 9. 2018 rovněž v Městském kulturním domě Elektra v centru Luhačovic, paralelně s konferencí o aktuálních otázkách českého a slovenského práva a advokacie.

Čeští a slovenští advokáti oslavili 100 let moderní advokacie

publikováno: 24.09.2018

Před sto lety v roce 1918 se krátce po vzniku republiky sjeli čeští a slovenští advokáti do Luhačovic, kde zahájili konzultace o budoucím společenském postavení a organizaci advokátních stavů a postavili základy nové národní podoby a konstituce jednotlivých samospráv svobodné advokacie. Vzdát holt zakladatelům naší moderní advokacie přijeli dnešní čeští a slovenští advokáti a advokátky právě do Luhačovic a ve dnech 21. – 22. září 2018 důstojně oslavili 100 let české a slovenské advokacie.

Luhačovice – po 100 letech opět místem setkání představitelů advokacie

publikováno: 22.09.2018

Se stoletým výročím republiky, které si letos připomínáme, je úzce spjata i samostatnost advokacie, která přispěla k základům státnosti. Byli to právě čeští, moravští, slezští a slovenští advokáti, kteří bez ohledu na různorodost regionálních podmínek a problémů neprodleně po vzniku nového státu zahájili vzájemnou diskusi o budoucím společenském postavení a organizaci advokátních stavů. Jejich vzájemné konzultace navazující na říjnové události roku 1918 vyústily koncem téhož roku v setkání advokátů z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska v Luhačovicích, jež se stalo základem nové národní podoby a konstituce jednotlivých samospráv svobodné advokacie.