oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Ceny Pro bono & CSR 2018 dostali právníci, kteří pomáhají nemocným dětem i matkám v nouzi

publikováno: 18.10.2018

Mediální dům Economia s měsíčníkem Právní rádce vyhlásily výsledky třetího ročníku ocenění Pro bono & CSR 2018. Cenu si odnesly právničky Martina Slaninová, Veronika Válová a Zuzana Čeňková i advokátní kanceláře Bříza & Trubač a PwC Legal.

Informace z Evropské unie od Stálého zastoupení ČAK v Bruselu

publikováno: 17.10.2018

(červenec – srpen 2018)

Justice zahájila debatu o novele zákona o soudech a soudcích

publikováno: 15.10.2018

Ministerstvo spravedlnosti uspořádalo dne 15. října 2018 první z kulatých stolů zaměřujících se na novelu zákona o soudech a soudcích, kterou Ministerstvo spravedlnosti plánuje předložit v příštím roce. Na tomto kulatém stole diskutovali zástupci Ministerstva spravedlnosti s předsedy krajských soudů, vyšších soudů a zástupci odborné veřejnosti o problematice výběru soudců a soudních funkcionářů, kariérním postupu a hodnocení činnosti soudců.

Právě odešlo do tisku desáté číslo Bulletinu advokacie

publikováno: 11.10.2018

Vážení čtenáři,
dnes jsme odeslali říjnové číslo Bulletinu advokacie do tiskárny a v předstihu vám již můžeme prozradit, že se místo do podzimních tónů „vybarvilo“ do typické státní trikolory. A není divu, jedno významné výročí – 100 let republiky – už klepe na dveře a pro advokáty ještě významnější – 100 let české a slovenské advokacie - ve vzpomínkách ještě nevybledlo.

100 dnů vlády za MSp: elektronické náramky a novela insolvenčního zákona

publikováno: 09.10.2018

Současná vláda má za sebou 100 dní fungování. A při té příležitosti se ministr spravedlnosti Jan Kněžínek ohlédl za tímto obdobím a bilancoval. Za jednoznačně největší událost považuje spuštění elektronického monitorovacího systému, radost mu dělá také novela insolvenčního zákona, která prochází Poslaneckou sněmovnou.

Částečná obnova a nástup do funkce šesti nových členů Soudního dvora EU

publikováno: 09.10.2018

Rozhodnutím ze dne 28. února 2018 obnovili zástupci vlád členských států Evropské unie na období od 7. října 2018 do 6. října 2024 mandát osmi soudcům Soudního dvora.

Podíl ukládaných peněžitých trestů by se měl zvýšit

publikováno: 09.10.2018

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek se shodl s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, že by se měl v případě trestních sankcí zvýšit počet ukládaných peněžitých trestů. Snížil by se tím počet lidí ve výkonu trestu.

K 1. lednu 2019 chystá Ministerstvo spravedlnosti reorganizaci

publikováno: 05.10.2018

V návaznosti na rozhodnutí vlády o snížení počtu úředníků připravilo Ministerstvo spravedlnosti reorganizaci úřadu. Případné změny jsou stále ve fázi příprav a nemají konečnou podobu. Plánem je ze současných čtyř odborných sekcí vedených čtyřmi náměstky snížit jejich počet na tři.