oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Z evropské advokacie

Chtěli byste strávit příští jaro ve skotském Edinburghu? Když se přihlásíte, můžete…

publikováno: 24.08.2018

Program pro evropské advokáty (ELP) je téměř tříměsíční stáž v období od 15. dubna do 28. června 2019 pro kvalifikované advokáty, která se uskuteční na Fakultě advokátů v Edinburghu (Skotská advokátní komora). Tato stáž umožní účastníkům spolupracovat s praktikujícími advokáty a soudci Nejvyššího civilního soudu (Court of Session) a Nejvyššího trestního soudu (High Court of Justiciary) ve Skotsku.

Deset let stálého zastoupení ČAK v Bruselu

publikováno: 15.08.2018

Česká advokátní komora (ČAK) se připojila již před deseti lety k ostatním evropským advokátním komorám, které mají v Bruselu svá zastoupení, a to díky prozíravosti tehdejšího (a současného) předsedy ČAK, JUDr. Vladimíra Jirouska, který o zahájení činnosti ČAK v Bruselu v roce 2008 rozhodl.

I Vaše zkušenost pomůže, zapojte se do průzkumu CEPS!

publikováno: 07.08.2018

Rada evropských advokátních komor (CCBE) prosí advokátky a advokáty, aby se zapojili do průzkumu CEPS (Centre for European Policy Study)

CCBE vyzývá k přístupu ke spravedlnosti pro migranty ve všech zemích EU

publikováno: 24.07.2018

Rada evropských advokátních komor (CCBE) zaregistrovala nedávný legislativní vývoj v řadě zemí Evropské unie, jenž má za cíl kriminalizovat poskytování pomoci nelegálním migrantům. CCBE chápe, že se tato iniciativa snaží předcházet organizovanému obchodu s lidmi. Na druhou stranu si však CCBE přeje vyjádřit své značné znepokojení ohledně omezování lidských práv a práva na obhajobu, které by mohlo z těchto legislativních iniciativ pramenit.

Stanovisko prezidenta CCBE k situaci v Polsku

publikováno: 13.07.2018

Rada evropských advokátních komor (CCBE) zastupuje milion evropských advokátů, a to prostřednictvím svých členů – advokátních komor, celkem ze 45 evropských zemí, evropského hospodářského prostoru a širší Evropy.

Doporučení CCBE k bezplatné právní pomoci

publikováno: 22.06.2018

Aktuality z Evropské unie

publikováno: 10.05.2018

Aktuality z EU od Stálého zastoupení ČAK v Bruselu (březen-duben 2018)

Evropskou prezidentskou konferenci hostila opět Vídeň

publikováno: 13.03.2018

Rakouská advokátní komora byla pořadatelkou již 46. Evropské prezidentské konference, která se uskutečnila 9.února 2018 ve Vídni. Každoročně se tak na stejném místě a ve stejnou dobu již od roku 1973 koná toto celoevropské setkání nejvyšších představitelů advokacie jako reprezentativní a informativní fórum, které je vhodnou příležitostí k projednání aktuálních témat i výměně zkušeností.