Výsledky sportovních soutěží z oslav 100 let české a slovenské advokacie v Luhačovicích

publikováno: 27.09.2018

Fotbal

Napínavé utkání mezi týmem českých advokátů a týmem slovenských advokátů bylo zahájeno slavnostním výkopem v sobotu 22. 9. 2018 v 10 hodin ve sportovním centru Radostova. Ač se ze začátku počasí netvářilo přívětivě, podali hráči obou týmů skvělé výkony. A pomohla tomu i podpora přítomných fanoušků, z nichž někteří fandili fotbalistům z ČR i fotbalistům ze SR.

Zápas skončil výhrou českých advokátů s výsledným skóre gólů 4:2.

Slovenské fanynky podporovaly nejen fotbalisty ze SR ale i hráče týmu z ČR. Utkání zahájili bývalí předsedové ČAK a SAK, Martin Vychopeň a Ľubomír Hrežďovič.

Tým českých a slovenských advokátů

Basketbal

Mezitím se uvnitř sportovní haly Radostova chystalo basketbalové hřiště. Hráči týmů českých a slovenských advokátů si tak nemuseli s počasím lámat hlavu. A i zde nebylo o fanoušky nouze, tribuna nad hřištěm byla téměř plná. Své kolegy přišli podpořit i současní předsedové ČAK a SAK, Vladimír Jirousek a Tomáš Borec, kteří basketbalové utkání společně zahájili.

Utkání skončilo za stavu 85:48 výhrou českých advokátů.

Volejbal

Po skončení basketbalu se hřiště uvnitř haly přestavělo na hřiště volejbalové. I zde nastoupily proti sobě týmy českých a slovenských advokátů a advokátek. Přátelské utkání zahájil předseda ČAK Vladimír Jirousek, který následně hru sledoval a spolu s ostatními kolegy týmy podporoval.

I zde zvítězil tým českých advokátů, a to s krásným výsledkem 3:0

Minigolf

Pod hotelem Harmonie bylo pro účastníky oslav otevřeno minigolfové hřiště, kde mohli své síly poměřit děti v juniorské kategorii i dospělí, samostatně ve své kategorii. Počasí venku se mezitím vyjasnilo, a tak žádnému z hráčů nenarušil hru déšť ani vítr. V juniorské kategorii se na prvním místě umístil Vojtěch Krym. Z dospělých se nejlépe umístila paní Jitka Chizzola. Gratulujeme!

Advokátní běh

V 15 hodin odstartoval Advokátní běh na 5 km kolem Luhačovické přehrady. Trať nebyla náročná, pouze cílová rovinka dala běžcům zabrat, jelikož byla směřovaná do kopce k hotelu Harmonie I. S přípravou tratě pomohl organizátorům oslav místní oddíl Orientační běh TJ Slovan Luhačovice pod vedením pana Libora Slezáka. Registrační číslo a mapku tratě si před závodem vyzvedlo 42 běžců z řad slovenských i českých advokátů a advokátech a také jejich rodinných příslušníků. Pro všechny pak byly na trati připraveny občerstvovací stanice s vodou a v cíli balená voda od partnera běhu UniCredit Bank, sušenky a nakrájené ovoce. A jako sladkou tečku čokoládová medaile. Slavnostním výstřelem pak zahájili hromadný start závodu předsedové ČAK a SAK, Vladimír Jirousek a Tomáš Borec.

Běh se hodnotil ve dvou kategoriích. V kategorii mužů doběhl do cíle jako první Radovan Stretavský ze Slovenska, s časem 0:18:12, který se tak stal absolutním vítězem Advokátního běhu. Za ním se na druhém místě umístil Radim Neubauer (ČR) s časem 0:18:55 a na třetím místě pak Dalibor Šlauf (ČR) s časem 0:19:34.

V kategorii žen se na prvním místě umístila Slovenka zapsaná v českém seznamu advokátů (takže vlastně reprezentovala Československo) Lucia Švecová s časem 0:23:19 (celkově se umístila na 11. místě), na druhém místě Ivana Žilinčíková (ČR) s časem 0:23:57 (celkově se umístila na 12. místě) a na třetím místě v kategorii žen se umístila Alena Štěrbová (ČR) s časem 0:24:10 (celkově se umístila na 14. místě).

Mezi běžci se ovšem našli i tací, kteří si zasloužili zvláštní uznání „za statečnost“ Se startovním číslem 20 a současně se startovním číslem 31 odstartoval pan Tomáš Rydval (ČR) společně se svojí dcerou v kočárku a úspěšně doběhli na krásné 26. místo s časem 0:28:34. Nejmladší běžkyní byla devítiletá Talma Vyoralová, která svým výkonem překonala mnohé z kolegů svých rodičů a doběhla na úžasném 38. místě s časem 0:32:05. Gratulujeme!

Výsledkovou listinu k běhu s časy všech běžců naleznete ZDE.

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení všech sportovních utkání a závodů proběhlo v sobotu večer na slavnostním zahájení společenského programu k oslavám. Poháry a ceny předali kapitánům týmů a vítězům individuálních sportů na pódiu společně předsedové ČAK a SAK, Vladimír Jirousek a Tomáš Borec.

Všechny fotografie k oslavám 100 let české a slovenské advokacie naleznete v následujících dnech na stránkách Bulletinu advokacie i na www.cak.cz. Pro více informací sledujte oficiální profil ČAK na Twitteru.