Tenisový turnaj O Vánoční pohár české a slovenské advokacie


publikováno: 09.01.2015

Tenisový turnaj slavnostně zahájili předseda České advokátní komory Martin Vychopeň, místopředsedkyně Slovenské advokátní komory Viktória Hellenbart, člen představenstva České advokátní komory Michal Žižlavský a Andrea Havelková ze Slovenské advokátní komory.

Obr. 1: zleva Viktória Hellenbart, Martin Vychopeň, Andrea Havelková, Michal Žižlavský

Akce se zúčastnilo čtyřicet hráčů nejen z řad českých a slovenských advokátů. Byl mezi nimi i Josef Janík z Komerční banky či Martin Bartoš z EGAP. 

Obr. 2: Josef Janík, Martin Bartoš

Jako hosté přijali pozvání tenisoví profesionálové Karel Nováček, bývalý osmý hráč světa, a Vladimír Pláteník, trenér slovenských hráček WTA Tour. Dva vylosovaní hráči, Jan Salman a Dita Bustová, si mohli zahrát čtyřhru po boku tenisových legend.

Na snímcích jsou zachyceni advokáti Petr Matoušek, Michal Žižlavský, Adam Sigmund, Jan Salmon z advokátní kanceláře JUDr. Vladimíra Zavadila, Vladimír Pláteník, advokátka Dita Bustová, Karel Nováček, a advokáti Tomáš Sokol a Robert Jehne.

Obr. 3-5: Petr Matoušek, Adam Sigmund, Michal Žižlavský Obr. 6: Jan Salmon, Vladimír Pláteník, Dita Bustová, Karel Nováček Obr. 7: Tomáš Sokol a Robert Jehne

Po prvním hracím dni následovala degustace vín od společnosti Premier Wines & Spirits. Po večeři program pokračoval v hotelové restauraci s pianistou Václavem Tobrmanem. Vyřazených hráčů byla po prvním dni většina, a tak zábava pokračovala do ranních hodin.

Druhý hrací den odstartoval semifinálovými zápasy a vyvrcholil závěrečným finále. Bronzovou medaili získaly hned dvě dvojice, a to bratislavští advokáti Milan Kyseľ a Petr Erdös a pražští advokáti Petr Matoušek s Evženem Zörklerem. Druhé místo obsadil pár Josef Janík (Komerční banka) a Martin Bartoš (EGAP). Jako zlatí vítězi prvního ročníku se do historie zapsali Václav Kučera z advokátní kanceláře Toman, Devátý & Partneři a Dalibor Šlauf z advokátní kanceláře Šlauf.

Obr. 8: Milan Kyseľ, Petr Erdös, Petr Matoušek, Evžen Zörkler, Josef Janík, Martin Bartoš, Václav Kučera, Dalibor Šlauf

Po úspěšném prvním ročníku zveme zúčastněné i další zájemce na druhý ročník turnaje, který se bude konat v prosinci roku 2015. S ohledem na omezenou kapacitu mají přednost ti dříve registrovaní. Předběžně registrovat se lze již nyní na e-mailové adrese: mrazkova@zizlavsky.cz.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii na stránkách advokátní kanceláře Žižlavský.