Právě vychází letošní 9. číslo Bulletinu advokacie


publikováno: 27.09.2017

Vážení čtenáři,

zářijové vydání Bulletinu advokacie je teprve na cestě k Vám, ale Vy už nyní budete vědět, co se na jeho 88 stranách dočtete.

Opět se Vám dostane do rukou tematicky zaměřené číslo, tentokrát s vysoce aktuálním obsahem, který se skrývá pod zkratkou čtyř písmen GDPR. Vše podstatné, co jste chtěli vědět o nové regulaci ochrany osobních údajů, se dozvíte jak v odborných článcích, tak v otázkách a odpovědích. V čísle naleznete i doporučení CCBE ohledně klíčových opatření pro advokáty k dosažení souladu s předpisy v souvislosti s GDPR.

Ještě před tím, než se začtete do nařízení k ochraně osobních údajů, nabízíme ohlédnutí za 7. sněmem ČAK a hlavně kompletní výsledky voleb do všech orgánů Komory.

Jak jistě víte, v účinnost vstoupila část novely zákona o advokacii, kterou předložili před více než rokem Poslanecké sněmovně ČR čtyři poslanci. Jedním z nich byl Mgr. Martin Plíšek, kterého šéfredaktorka Bulletinu advokacie požádala o rozhovor. S novelou úzce souvisí i nová publikace Advokátní právo, jejíž křest se uskutečnil na domovské půdě kolektivu jejích autorů v sídle ČAK, Kaňkově paláci.

Dozvíte se i důležité informace o připojištění profesní odpovědnosti pro rok 2018 a v rubrice z Evropy pak najdete další dva rozhovory s významnými představiteli ESLP, jeho předsedou Guido Raimondim a českým soudcem Alešem Pejchalem. 

Ani v novém čísle nebudou chybět tradiční rubriky z judikatury, kárné praxe, či odborné literatury, stejně jako pozvánky na přednášky, semináře nebo konference.

Přejeme Vám příjemné čtení a pohodové barevné podzimní dny.