Právě odešlo do tisku desáté číslo Bulletinu advokacie


publikováno: 11.10.2018

Proto se na 12 stranách vracíme k zářijovým oslavám v Luhačovicích, kde se po 100 letech sešli čeští a slovenští advokáti. Můžete si přečíst také plný text Memoranda o vzájemné spolupráci a podpoře, které podepsali předsedové ČAK a SAK.

Ale i ve „sváteční desítce“ najdete celou řadu odborných příspěvků. Za zmínku stojí určitě článek JUDr. Moniky Novotné o (Ne)novinkách v DPH pro advokáty, nebo autorů JUDr. Františka Púryho a JUDr. Martina Richtera „Spolehnutí se na správnost odborné rady a její nesprávné poskytnutí z hlediska trestní odpovědnosti“.

Nepřehlédněte i rubriku z judikatury. Zejména upozorňujeme na rozhodnutí NSS k rozsahu zastoupení ustanoveným advokátem v soudním řízení správním nebo judikát ESLP k zásahům do profesního tajemství.

Ohlédli jsme se také za křty dvou zajímavých knih – Mapy české justice a Vzpomínek soudce Antonína Mokrého u příležitosti jeho významného životního jubilea. Připravili jsme pro vás i tradiční pozvánky na přednášky, semináře a další akce, stejně jako důležité informace o povinných platbách a pojištění pro rok 2019.

Ano, je to tak, a i když za oknem ještě vládne „babí léto“, rok 2019 se neúprosně blíží. Možná je už na čase koupit si nový kalendář.