oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

NSS využil poprvé v soudním řízení videokonferenci

publikováno: 31.05.2018

Videokoferenční techniku využil předseda kárného senátu Karel Šimka k výslechu svědka při včerejším veřejném jednání, kárném řízení se soudkyní Mgr. Sylvou Mašínovou.

Svědkem byl bývalý předseda Obvodního soudu pro Prahu 9 a nynější předseda senátu Městského soudu v Praze JUDr. Alexander Károlyi. Ten po dobu výslechu seděl ve své kanceláři v Praze, a přitom komunikoval s předsedou kárného senátu, navrhovatelem i advokátem v Brně. Důvodem, proč byl zvolen tento postup, bylo především časové vytížení uvedeného soudce, který v den konání jednání na Nejvyšším správním soudu vedl veřejné jednání v Praze, a zároveň bylo velmi těžké najít termín, který by vyhovoval jak šesti členům kárného senátu (kteří se sjíždějí z různých míst republiky), tak jemu.

Soudci Nejvyššího správního soudu zvažují, že by zvukové a obrazové spojení dvou a více stran v podobě videokonference využívali i v budoucnu, např. právě pro výslech svědků nebo znalců ve věcech znaleckých posudků.

Foto z jednání naleznete zde.

Zdroj: Nejvyšší správní soud.