Místopředsedkyní NSS bude Barbara Pořízková


publikováno: 06.09.2018

"Jde o dobrou zprávu, která, jak doufám, bude příznivě přijata všemi, a ukončí tak období spekulací a nejistoty o obsazení vedoucích funkcí pro příští období," reagoval předseda J. Baxa na zprávu o výběru Pořízkové.

Termín jmenování do funkce zatím není známý. Mluvčí NSS Sylva Dostálová potvrdila, že Pořízková absolvovala ve středu schůzku s prezidentem Milošem Zemanem, dostala příslib jmenování, ale zatím nepadl žádný konkrétní termín.

Barbara Pořízková vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně (dnešní Masarykova univerzita). V letech 1993 až 2001 pracovala jako právnička na oddělení nepřímých daní Finančního ředitelství v Brně. Od roku 2001 se v mezinárodní poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers specializovala na daňové spory. V roce 2006 byla jmenována soudkyní a přidělena k Nejvyššímu správnímu soudu. Je autorkou odborných publikací se zaměřením na daňovou problematiku.

Uspěla také v celojustiční soutěži, kterou spolupořádá Česká advokátní komora. V lednu letošního roku získala titul Právník roku 2017 v kategorii finančního práva. Na otázku, co považuje za svůj největší pracovní úspěch, odpověděla: „Že jsem dokázala zúročit všechny dosavadní zkušenosti a že jsem, zdá se, obstála se ctí.“

Zdroj: ČTK + red