Kalendář akcí na webu ČAK nově: konec dublování termínů


publikováno: 09.06.2015

I proto docházelo občas k tomu, že akce – zejména ty oblíbené společenské a sportovní – byly organizátory naplánovány tak, že se konaly těsně za sebou nebo dokonce ve zcela stejném termínu. Ke škodě organizátorů i účastníků, pochopitelně. Nemusíme chodit daleko – letošní hojně navštěvovaný galavečer Právníka roku se konal 30. ledna v Praze a oblíbený Krakonošův pohár hned 31. ledna v Krkonoších. Stihnout oboje bylo nereálné! Škoda…

Odbor vnějších vztahů ČAK tedy na pokyn představenstva ČAK zajistil novou podobu Kalendáře akcí na webu. 

KALENDÁŘ AKCÍ

Nyní má podobu skutečného kalendáře, v němž se jeho uživatelé pohodlně pohybují překlikáváním měsíců a dnů v měsíci a mohou si vybírat v rámci několika druhů akcí:

Samozřejmostí je také možnost vyhledávat v něm fulltextově. Pod „obrázkovým“ kalendářem jsou pak akce vypsány dle druhů a dat konání s celými rozklikávacími pozvánkami či přihlašovacími formuláři. Vše je velmi intuitivní a barevně odlišitelné, takže po pár návštěvách se zde bude běžný uživatel naprosto snadno a rychle orientovat.

Pro advokátní koncipienty zůstává navíc zachována možnost své vzdělávací akce vyhledat a přihlásit se na ně i přes vlastní rubriku Pro koncipienty tak, jak to fungovalo v minulosti.

KALENDÁŘ PŘIPRAVOVANÝCH AKCÍ

Jako úplnou novinku, která by mohla skoncovat s dublováním termínů, jsme ještě připravili další kalendář – Kalendář připravovaných akcí.

Jeho používání je zcela jednoduché, dostanete se na něj proklikem z Kalendáře akcí a díky jeho dvěma rubrikám

      ● Všechny akce

      ● Plánované akce

si uděláte okamžitě přehled o tom, které termíny jsou obsazené a na kdy vámi zamýšlenou akci naplánovat.

A jakmile si svůj termín ujasníte, stačí ho na uvedený mail: kalendar@cak.cz nahlásit, obratem ho do tohoto kalendáře promítneme i s velkým časovým předstihem, aby se zobrazil jako „obsazený“ – a zůstal jen váš. Na vlastní pozvánky, organizační pokyny a přípravu akce pak budete mít spoustu času a klid.

Aby tato aplikace skutečně fungovala dobře ke svému účelu, budeme potřebovat jediné – vaši součinnost a to, abyste se ji naučili využívat. Pak skutečně k termínovým kolizím docházet v budoucnu nebude.